ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА / ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ КОМПАНIЇ «АЛКАЛОІД АТ СКОП’Є»

2019 рік ознаменувався різними викликами в геополітичних площинах, які неминуче вплинуть на економіку в національному масштабі. Фінансові результати компанії «Алкалоід», як і економічний клімат у нашій країні, не можна оцінювати поза контекстом глобальних тенденцій та регіональних подій.

РЕЗУЛЬТАТИ

Попри всі об’єктивні та суб’єктивні виклики, компанії «Алкалоід» вдалося досягти позитивних фінансових результатів за рахунок докладання надзвичайних зусиль та вжиття запобіжних заходів у своїй щоденній діяльності.

Ми досягли загального зведеного обсягу продажів у розмірі 11 102 808 123 македонських денарів, що перевищило показники попереднього року на 13%. Наш індивідуальний чистий прибуток склав 1 015 259 965 македонських денарів, що демонструє зростання на 18%.

У загальній структурі продажів 35% припало на внутрішній ринок, а 65% — на експорт, із яких 33% реалізовано на ринках Південно-східної Європи, 20% — у Західній Європі, 9% — у Росії та СНД та 3% — на інших ринках.

КОТИРУВАННЯ НА БIРЖI

За даними Македонської фондової біржі, протягом 2019 року акції компанії «Алкалоід» знову опинилися серед найбільш ліквідних акцій із високим попитом.

Як одна з провідних компаній на Македонській фондовій біржі, «Алкалоід АТ Скоп’є» брала участь у регулярних операціях фондової біржі на суму 858 143 446 македонських денарів, що становить 16,61% від загального обороту, зареєстрованого на першому офіційному ринку біржі в 2019 році.

Ціна акцій «Алкалоід АТ Скоп’є» коливалася від 8 200 до 11 901 македонських денарів, що у середньому становить 9 501 македонський денар та на 18,11% перевищує середню ціну акцій у порівнянні з 2018 роком.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

2019 рік також ознаменувався тенденцією розширення дозволів на продаж лікарських засобів та запуску нових проектів. Ми реалізували понад 60 проектів із ліцензування на зовнішніх та внутрішніх ринках по всьому світу. Ми отримали 131 дозвіл на продаж фармацевтичних продуктів та 347 для виробів медичного призначення та харчових добавок.

ІНВЕСТИЦІЇ

Політика компанії спрямована на постійне залучення інвестицій, і ми не сходили з цього шляху й у 2019 році. Інвестиції у виробничі потужності, науково-дослідну діяльність, нові технології, «ноу-хау», а також у кваліфікований персонал та вихід на нові ринки залишаються пріоритетними у нашому порядку денному.

У 2019 році загальні інвестиції Компанії склали 1 091 632 000 македонські денари

Наші головні інвестиційні проекти 2019 року включали переобладнання та модернізацію фармацевтичних виробничих потужностей, на яких виробляють тверді лікарські форми, збільшення акціонерного капіталу наших дочірніх компаній у Белграді і Любляні, а також запуск проекту з підвищення енергоефективності для газифікації нашого виробничого об’єкта в муніципалітеті Георгі Петрова.

КОРПОРАТИВНА СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

У 2019 році Компанія продовжила інтенсивну діяльність із дотримання соціальної відповідальності як однієї з головних особливостей Компанії та як першочергового завдання в її оперативному порядку денному.

Уже дев’ятий рік поспіль працівники Компанії під егідою Фонду Трайче Мукаєтова приєднуються до чергової благодійної акції. У 2019 році вони зібрати 1 255 844 македонські денари для фінансування Ініціативи О2 «Асоціація громадян за захист довкілля».

Дванадцятий рік поспіль Фонд Трайче Мукаєтова надає стипендії талановитим студентам-медикам та фармацевтам Державного університету Св. Кирила та Мефодія. 79 із 500 стипендіатів (74 випускників-фармацевтів та 5 випускників-медиків) уже розпочали свою кар’єру в компанії «Алкалоід» у відділеннях структурного підрозділу фармакологічної продукції.

ПЕРСПЕКТИВИ

Невизначеність прийдешнього року створює значні труднощі та відповідальність для органів управління та всього персоналу Компанії. Згідно з деякими прогнозами, економічне зростання знову цілком залежатиме від геополітики. За очікуваннями, нас знову спіткатимуть виклики як на місцевому, так і на глобальному рівнях. З огляду на все це, ми повинні бути гнучкішими, швидко реагувати та бути завжди готовими приймати найрозумніші рішення. Ми повинні пристосовуватися до змін — на особистому рівні, на рівні колективу та на рівні Компанії у цілому. Компанія й надалі планує залишатися взірцем високоякісного виробництва, підготовки й мотивування персоналу, стандартів, які відповідають світовим галузевим нормам, та продуктів, які залишаються висококонкурентоспроможними та абсолютно виправдано представлені майже у 40 країнах світу.

Живко Мукаєтов
Генеральний директор / Голова Правління